Kontakt

Nedan finner du kontaktuppgifter till junioransvariga på Svenska Golfförbundet, Tournament Directors på Skandia Tour samt distriktsansvariga. 

  1. Tournament Coordinators
  2. TC Telefon E-mail
    Frida Bräster 08-622 15 67 frida.braster@golf.se
    Rebecka Arneryd 070 239 93 49 rebecka.arneryd@golf.se
  3. Tournament Directors
  4. Namn Telefonnummer Email
    Alf Bjerhag 0705 83 23 05 alf@agwkonsult.se
    Anders Olén 0708 18 57 05 anders.olens@gmail.com
    Anders Persson 0705 42 61 06 bjorkhaga@telia.com
    Christer Carlsson 0706 72 61 41 carlsson-christer@telia.com
    Christina von Wachenfeldt 0705 54 74 30 christina.e.petersson@gmail.com
    Daniel Mentor 0708 72 19 29 daniel.mentor@hotmail.com
    Gustaf Appelberg 0704 44 10 46 gustafappelberg@msn.se
    Håkan Wedin 0709 73 52 74 hakan.wedin@gmail.com
    Jens Zander 0708 52 14 61 jens.x.zander@gmail.com
    Jimmy Lilja 0738 23 53 05 jimmylil@kth.se
    Lars Waerland 0705 70 81 58 lars.waerland@gmail.com
    Lasse Jäderfeldt 072 525 84 43 lasse@lassej.se
    Leif Burwall 0705 17 69 30 leif.burwall@hrg.se
    Mikael Jälefors 0708 70 44 42 mikael@jalefors.se
    Nils Hansson 0703 19 99 07 hansson.nils@telia.com
    Patrik Tengström 0702 18 62 61 patrik.tengstrom@golfservice.se
    Per-Erik Florén 0703 77 68 81 pelle_floren@hotmail.com
    Rui de Sousa 0709 28 75 18 rui.sousa@telia.com
    Sofia Pettersson 0722 22 42 10 sofia.pettersson9@gmail.com
    Sven Delin 0721 95 48 54 sven@adcourse.se
    Thorsten Hellmark 0703 18 74 80 thorsten.hellmark@gmail.com
    Tommy Schill 0705 60 49 99 tommy.schill@telia.com
  5. Touransvariga GDF
  6. Nedanstående personer är ansvariga för Skandia Tour Distrikt i de 16 distrikt som har en juniortour kopplad till Skandia Tour. De kan besvara frågor som är specifika för distriktstouren i ert distrikt. För att besöka ett distrikts förbund, klicka på distriktets namn i tabellen. 

    Distrikt Namn E-post Telefon
    Blekinge Johan Bjerngren johan@ronnebygk.se 0708 22 03 12
    Bohuslän/Dal Maria Bengtsson maria.dietist@gmail.com 0709 70 50 25
    Dalarna Karin Sandström karin.sandstrom@minmail.net 0705 94 98 73
    Göteborg Göran Schälin goran@schalin.nu 0709 46 85 10
    Halland Christer Carlsson carlsson-christer@telia.com 0706 72 61 41
    Mellannorrland Mikael Borin alfredfamily@spray.se 0708 98 94 40
    Mellan Mathias Lundvall lundvall@gavlenet.se 0739 17 86 49
    Stockholm Lars Waerland lars.waerland@gmail.com 0705 70 81 58
    Skåne Eva Öhrn eva.ohrn@helsingborg.se 0706 54 49 81
    Småland Calle Svensson carl.x.svensson@gmail.com 0736 22 55 89
    Södermanland Jan Vinger jan.vinger@telia.com 0706 71 17 19
    Värmland Michael Sahlin vasby_gard@hotmail.com 0705 25 36 10
    Västergötland Stefan Östanbäck stefan.ostanback@gmail.com 0705 95 11 11
    Örebro Län Leif Rydell leif.rydell@orebro.se 0703 22 97 22
    Östergötland Magnus Senneryd magnus.senneryd@telia.com 0703 99 84 79

Kontakta ansvarig för juniortävlingar

Porträttbild på Daniel Rosendahl.
Det finns ingen tillgänglig bild.